#1 2011-05-10 17:03:10

Francuz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 86

Regulamin baszty.

Osobiście na baszcie będę w piątki i niedziele w godzinach od 17:45 (+-10min-zdarzenia losowe) do wieczora (około 20:30-21, zależnie od zdarzeń losowych).
Oprócz tego, będę pisał na forum (chatbox) kiedy będę w baszcie w innych dniach. Mój nr: 725 470 961 (numer z plusa). Nie dzwonić w godzinach szkolnych, czyli do 15 ;]

EDIT: ZMIANA DNI (rodzice sobie coś przypomnieli):
Środa: 19.00+
Czwartek: 19.00+
Niedziela: 18.00+



Oto regulamin baszty, który będzie obowiązywał (każdy wspinający będzie musiał go podpisać i przestrzegać):



REGULAMIN BULDEROWNI WSPINACZKOWEJ




1/ Bulderownia wspinaczkowa jest udostępniona dla użytkowników w godzinach wyszczególnionych w harmonogramie.

2/ Przed rozpoczęciem wspinania każdy ma obowiązek podpisać stosowne oświadczenie.

3/ W bulderowni każdy wspina się na własną odpowiedzialność.

4/ Osoba, która wypełniła obowiązki określone w punkcie 2 w niniejszym regulaminie ma prawo:

-          korzystać z bulderowni i innych urządzeń treningowych w godzinach otwarcia obiektu,

-          oczekiwać pomocy i fachowej porady w kwestiach technicznych i organizacyjnych związanych z uprawianie wspinaczki od osoby dyżurującej.

5/ Osoby niepełnoletnie mogą wspinać się w bulderowi tylko po uprzednim dostarczeniu oświadczenia podpisanego przez obojga rodziców lub opiekunów prawnych.

6/ Wstęp do bulderowni dozwolony jest tylko w obuwiu zmiennym (zaleca się przebieranie w strój sportowy).

7/ Asekurację w bulderowni zapewniają tylko materace oraz ręce innych użytkowników (w celu uniknięcia kolizji ze ścianą etc).

8/ W bulderowni można się wspinać tylko, gdy materace ułożone są prawidłowo oraz nie ma na nich żadnych przedmiotów lub osób postronnych.

9/ Nie wolno wspinać się, gdy poniżej znajduje się druga osoba.

10/ W bulderowi nie wolno wspinać się z woreczkiem na magnezję. Woreczek powinien być podwieszony na schodach lub filarze "sufitu".

11/ Wspinając się w bulderowi nie wolno mieć w kieszeni żadnych przedmiotów np. telefonu komórkowego, kluczyków.

12/ Nie wolno wspinać się z pierścionkami, kolczykami i inną biżuterią na sobie.

13/ Wszystkich wspinających się obowiązuje kulturalne zachowanie.

14/ Po korzystaniu z obiektu użytkownicy powinni zostawić go w stanie takim jak był przed wspinaczką. (wyniesione papierki, foliówki, butelki etc, poukładane materace itp)

15/ Operator lub instruktor opiekujący się bulderownią ma prawo usunąć osoby, które łamią niniejszy regulamin i nie stosują się do jego poleceń.

16/ Sprawy nieregulowane przez niniejszy regulamin są rozwiązywane przez opiekuna bulderowni na miejscu w trybie ostatecznym.

Ostatnio edytowany przez Francuz (2011-05-11 16:32:54)

Offline

 

#2 2011-05-10 18:12:17

 ziemowit.g

Użytkownik

11098929
Skąd: Lubin
Zarejestrowany: 2010-03-08
Posty: 119

Re: Regulamin baszty.

Oj oj ... nie żebym się czepiał ale jeśli mam podpisać oświadczenie ,że wspinam się tylko na własną odpowiedzialność i jestem pełnoletni to kto mi zabroni wspinać się z kolczykami czy też inną biżuterią ? np. kolczykiem w sutkach? nie przesadzajmy ... albo że materace są ułozone prawidłowo a jest instrukcja prawidłowego układania materacy? ,przecież i tak wspinam się na własną odpowiedzialność i jestem pełnoletni...
sorry ale trochę mnie to rozbawiło

Offline

 

#3 2011-05-10 18:22:25

Francuz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 86

Re: Regulamin baszty.

Bez biżuterii: to tylko dla twojego włąsnego bezpieczeństwa. Możesz nosić pierścionki itp, ale:
http://kwejk.pl/obrazek/02693

Co do wspinania się na własną odpowiedzialność: będziesz z ludźmi na baszcie, więc będziemy się wszyscy nawzajem asekurować rękami. Ale przede wszystkim masz materace, które muszą być poprawnie ustawione, tj. podłoga musi być nimi w miarę równo przykryta, żeby nie było takich dziur gdzie można wpaść.

PS: wybaczcie takie skróty myślowe w tym regulaminie. I patrzcie punkt 16.

Offline

 

#4 2011-05-10 19:59:30

 ziemowit.g

Użytkownik

11098929
Skąd: Lubin
Zarejestrowany: 2010-03-08
Posty: 119

Re: Regulamin baszty.

Francuz napisał:

Bez biżuterii: to tylko dla twojego włąsnego bezpieczeństwa. Możesz nosić pierścionki itp,

12/ Nie wolno wspinać się z pierścionkami, kolczykami i inną biżuterią na sobie.

To w końcu wolno czy nie wolno?

Offline

 

#5 2011-05-10 23:02:30

Francuz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 86

Re: Regulamin baszty.

Nie, nie wolno.

Offline

 

#6 2011-05-10 23:43:13

brzezik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-15
Posty: 356

Re: Regulamin baszty.

Poprosiłem Francuza żeby zrobił regulamin naszej bulderowni. Wg mnie jest on jak najbardziej dobrze sformułowany, jest potrzebny i generalnie to jest norma na tego typu obiektach.
Nie chodzi o to żeby się dopierdzielać do kogoś o jakieś pierdoły i utrudniać wspin tylko o to, żeby być świadomym pewnych niebezpieczeństw o których większość nie ma pojęcia (źle ułożone materace mogą skończyć się tragedią).
Wiadomo, że nikt nikogo za nogę ze ściany nie będzie ściągał za to, że się wspina z pierścionkiem (wspin na własną odpowiedzialność). Po przeczytaniu tego regulaminu każdy kto ma trochę "oleju" w głowie powinien się do tych zasad stosować...
Chciałbym żeby Francuz opiekował się na pewnych zasadach basztą, aby były stałe dni, godziny, w których on tam będzie...
Chodzi o to żeby baszta-bulderownia była ogólnie dostępna dla ludzi od nas z klubu i każdy kto będzie tam przychodził ma obowiązek taki regulamin podpisać!

Offline

 

#7 2011-05-10 23:47:40

brzezik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-15
Posty: 356

Re: Regulamin baszty.

Ziemowit...na każdej zgodzie, oświadczeniu, na kursach,...nawet chyba na tabliczce, która wisi nad drzwiami kielichowymi jest zdanie- Wspinamy się na własną odpowiedzialność....
Nie łapmy się za słówka, nie szukajmy problemów tylko je rozwiązujmy:)
pzdr:)

Offline

 

#8 2011-05-10 23:50:38

brzezik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-15
Posty: 356

Re: Regulamin baszty.

Co oczywiście nie wyłącza nas jako klubu czy mnie jako z instruktora z odpowiedzialności, ale ja mam prawo wymagać od Ciebie przestrzegania pewnych zasad...i tyle:)

Offline

 

#9 2011-05-11 15:04:18

 ziemowit.g

Użytkownik

11098929
Skąd: Lubin
Zarejestrowany: 2010-03-08
Posty: 119

Re: Regulamin baszty.

hłe hłe ale się Łukasz wściekł
Przecież napisałem że się nie czepiam a tylko trochę mnie to rozbawiło ... lubię czasem podrążyć temat takie szukanie dziury w całym.
Po prostu poczułem się jak na kolonii paręnaście lat temu ... zgadzam się że podstawa to odpowiedzialność i bezpieczeństwo tylko jak to czytałem to nie mogłem się pochamować przepraszam.
Tak jakoś to wszystko napisane że ... he he.

Bardzo fajnie że będa takie dyżury bo wtedy można sobie już na wyrost zaplanować jakiś trening i nie trzeba codziennie dzwonić i się dowiadywać czy ktoś będzie czy nie ... na kielichu też by się tak przydało ...

Francuz napisał:

10/ W bulderowi nie wolno wspinać się z woreczkiem na magnezję. Woreczek powinien być podwieszony na schodach lub filarze "sufitu".

A wolno woreczek odłożyć na ławeczkę? Albo dać koledze do przypilnowania? Czy koniecznie musi być podwieszony we wskazane miejsca?

Offline

 

#10 2011-05-11 15:45:28

 ziemowit.g

Użytkownik

11098929
Skąd: Lubin
Zarejestrowany: 2010-03-08
Posty: 119

Re: Regulamin baszty.

Uff ... zanim znowu mnie przyatakujecie ...

Wystarczyło napisać, że np:
-wspinający się w bulderowni zobowiązani są do "rozsądnego ograniczenia stosowania magnezji" a nie ,że nie wolno ... a jak ktoś ma magnezję w kulce to co? nie może mieć woreczka?

Chyba nie chodzi o to że nie wolno z woreczkiem tylko o to żeby nie zap **** czyć wszystkiego wkoło na biało co nie?

albo tak:
-w bulderowni obowiązują ogólnie przyjęte zasady kultury, higieny i bezpieczeństwa a nie ,że nie wolno tego albo tamtego.
Nie wolno się wspinać gdy poniżej znajduje się druga osoba? Chyba nie wolno chodzić pod osobą wspinającą się, wspinać się np. bez obuwia i dbać o należyte ułożenie materacy? A to są ogólnie przyjęte zasady kultury, higieny i bezpieczeństwa Trzy wasze niewolno upchnięte w jedno i jak fajnie brzmi

A po przeczytaniu tamtego już sie odechciewa wspinania a nie o to chyba chodzi?

Ostatnio edytowany przez ziemowit.g (2011-05-11 15:50:56)

Offline

 

#11 2011-05-11 16:33:42

Francuz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 86

Re: Regulamin baszty.

1. Ok, fajna zabawa z szukaniem dziur w całym ale jakoś nie chce mi się w to bawić.
2. Godziny zmienione, podany powód.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kielich.pun.pl